Najnowsze posty

Jak mierzymy poduszki okrągłe?

1 Liked

Okrągłe poduszki zajmują szczególne miejsce w naszych projektach. Są nietuzinkowe i oryginalne, to takie perełki, które pięknie domykają projekt wnętrza. 

W naszym sklepie oferujemy trzy rodzaje okrągłych poduszek:

marszczone

33-logo.jpg

wycinane z koła

11-logo.jpg

11-wymiary1.jpg

wycinane z koła z paskiem bocznym

22-logo.jpg

Każda z nich jest pikowana guzikami (do tematu guzików jeszcze powrócimy, mamy dla Was coś ciekawego).

Wybór odpowiedniej wielkości takiej poduszki nie jest zbyt oczywisty, ponieważ kwestia pomiaru okrągłych poduch budzi pewne problemy. 

Ogólnie rzecz biorąc, poduszka po wypełnieniu unosi się, przez co wydaje się mniejsza. Tak samo jest z poduszkami standardowymi, np. kwadratowymi. Mocno wypełnione, też wydają się mniejsze, jednak tutaj łatwo możemy naciągnąć tkaninę po krawędzi i wtedy wynik jest oczywisty.

Pierwszy wzór poduszki najlepiej jest zmierzyć sprawdzając odległość od guzika do guzika, wtedy pomiar jest prawidłowy, ponieważ ujmujemy jej objętość/wysokość. Pamiętajmy, że jest to produkt trójwymiarowy. 

Trochę łatwiej jest zmierzyć poduszkę wycinaną z koła, ponieważ ma ona szew po obwodzie. Wtedy wystarczy ułożyć miarkę krawiecką przy szwie i mierzyć przez środek poduszki do szwu po drugiej stronie średnicy. 

Trzeci rodzaj okrągłych poduszek jest inny. Ich rozmiar również mierzymy od szwu do szwu, jednak dzięki paskowi wszytemu w obwód, są one większe od dwóch poprzednich modeli. 

Leave a comment

Log in to post comments